Aktywny wypoczynek

Folwark Konny Hermanów

Nowe Miasto Nad Wartą

Bryllandia

Witaszyce

zobacz więcej dodaj obiekt

Statystyka

  • Wszytkich: 3993453
  • W tym roku: 544454
  • W tym miesiącu: 6655
  • Dziś: 1318
  • Online: 44

Linki

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Nowy sezon w Rezerwacie Archeologicznym

W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, o godzinie 10.00 Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu otwiera swoje podwoje. Na zwiedzających czekają nowe atrakcje, m.in. rodzinny przewodnik ''Przygoda w kaliskim grodzie''.

 

Do sezonu przygotowane są już obejścia, wnętrza chat, a także żywy inwentarz, w tym cztery jagnięta owcy wrzosówki oraz dwa nowe nabytki - loszki świniodzika. Dwie nowe mieszkanki Zawodzia przyjechały do Kalisza 18 kwietnia. Są to mieszańce świni domowej i dzika, które z wyglądu przypominają dziki, ale są dużo spokojniejsze i mniej płochliwe od nich. Są bardzo żywotne i bardziej odporne na różne czynniki środowiska. Zwierzęta z reguły dają się oswoić. Charakteryzują się pręgą na grzbiecie i dłuższymi ryjami niż trzoda chlewna. Jedzą praktycznie wszystko - od surowych ziemniaków, marchwi, skoszonej trawy po śrutę a ich prawdziwym przysmakiem jest suchy chleb.

Kolejną nowością na Zawodziu jest ''Przygoda w kaliskim grodzie - przewodnik rodzinny''. To wydawnictwo, które ma na celu poruszenie wyobraźni i kreatywności plastycznej najmłodszych oraz naukę historii poprzez zabawę. Podążając ścieżką wyznaczoną w przewodniku uczestnik rozwiązuje szereg zagadek i zadań, jednocześnie poznając historię Zawodzia. Uczestnicy, którzy rozwiążą wszystkie zdania będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród, które odbywać będzie się raz w miesiącu. Przewodnik nieodpłatnie dodawany będzie do każdego biletu rodzinnego.

Źródło, fot.: Dział Promocji Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej

 

Inne portale:

Zaprzyjaźnione serwisy