Aktywny wypoczynek

Folwark Konny Hermanów

Nowe Miasto Nad Wartą

Bryllandia

Witaszyce

zobacz więcej dodaj obiekt

Statystyka

  • Wszytkich: 3956328
  • W tym roku: 507329
  • W tym miesiącu: 22255
  • Dziś: 1731
  • Online: 40

Linki

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Ferie i rodzinne zwiedzanie

 

Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza na cykl spotkań dla dzieci z ekspozycją "Sztuka i czas. Wystawa ze zbiorów sztuki Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie".

 

Uczestnicy wraz z muzealnikami zastanowią się nad tym, co to jest czas i jakie są jego związki ze sztuką. Nauczą się też patrzeć na obrazy, odkrywać ich znaczenia i twórczo wyrażać emocje. Na zakończenie ferii zaplanowano atrakcyjne "Rodzinne zwiedzanie z niespodziankami".
Od 18 do 22 stycznia 2016 warto spędzić zimowe ferie w towarzystwie aktualnej wystawy "Sztuka i czas", w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Za każdym z eksponatów tej wystawy stoi niezwykła opowieść, którą to uczestnicy będą mieli okazję odkryć w towarzystwie muzealnych znawców. Będzie to niepowtarzalna okazja do rozwiązywania zagadkowych związków historii z czasem, ze sztuką i z jej twórcami. Warto zapoznać się programem spotkań, które z pewnością twórczo wypełnią czas zimowych ferii.

Zapisy na spotkania dla dzieci, Muzeum przyjmuje telefonicznie: 426 46 41 w. 221 lub pod adresem e-mail: edukacja@mppp.pl Wstęp: 5zł/jedno spotkanie.

Program:
Poniedziałek, 18 stycznia: zwiedzanie na czas
Zwiedzanie wystawy z kartą edukacyjną, zabawa ruchowa.

Wtorek, 19 stycznia: czas sztuki
Poszukiwanie związków między obrazami, warsztat plastyczny.

Środa, 20 stycznia: czas skojarzeń
Ćwiczenia ze skojarzeniami, warsztat plastyczny.

Czwartek, 21 stycznia: czas portretu
Portretowanie z wykorzystaniem przedmiotów osobistych, zabawa ruchowa.

Piątek, 22 stycznia: czas artystów
Ćwiczenia z interpretacji, warsztat plastyczny.

Na podsumowanie tych zimowych spotkań, Muzeum zaprasza na "Rodzinne zwiedzanie z niespodziankami", czyli odkrywanie tajemnic ekspozycji "Sztuka i czas" - w niedzielę, 24 stycznia 2016, od 11.00 do 14.00.
Muzealnicy zwrócą szczególną uwagę na kolekcję portretów należących dawniej do rodziny Chełmickich. Dzięki nim, aktywni zwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska tym zagadkowym postaciom i wsłuchać się w ich historie. O kilku sportretowanych osobach nie ma wielu informacji - będzie więc miejsce na dopowiedzenie ich historii i twórczą interpretacje ich min, póz i gestów. Przewidziane jest także wspólne fotografowanie. Wstęp wolny!
Ferie w Muzeum zapowiadają się bardzo interesująco! Warto śledzić muzealnego Facebook'a oraz stronę internetową: www.mppp.pl

 

 

Inne portale:

Zaprzyjaźnione serwisy