Aktywny wypoczynek

Folwark Konny Hermanów

Nowe Miasto Nad Wartą

Bryllandia

Witaszyce

zobacz więcej dodaj obiekt

Statystyka

  • Wszytkich: 3893394
  • W tym roku: 444395
  • W tym miesiącu: 11241
  • Dziś: 11241
  • Online: 41

Linki

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Hellena Tour 2015 17-19 kwietnia

Już 17 kwietnia rozpoczną zmagania uczestnicy XXX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2015". Podczas trzydniowych zmagań pokonają blisko 500-kilometrową trasę. Rywalizację zakończy etap z metą w Kaliszu usytuowaną, podobnie jak przed rokiem, na ul. Nowy świat, w pobliżu auli UAM.

Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2015", każdego roku gromadzi czołówkę polskiego kolarstwa, stanowiąc nie lada gratkę dla kibiców i ciesząc się ogromnym zainteresowaniem mediów. Jest zarówno doskonałą formą popularyzacji samej dyscypliny, mającej przecież w Kaliszu piękną i długą tradycję, jak też promocji miasta i integracji lokalnych samorządów.

Tegoroczny wyścig rozegrany zostanie w dniach 17-19 kwietnia. Peleton przejedzie przez 2 województwa, 7 powiatów, 28 miast i gmin. Trasa, licząca 474 km, podzielona będzie na 4 etapy.
Ten ostatni, a zarazem najbardziej emocjonujący i widowiskowy będzie miał oczywiście finał w Kaliszu, w niedzielę 19 kwietnia. Podobnie jak przed rokiem, ostatnie kilometry uczestnicy zmagań pokonają wzdłuż pętli wyznaczonej ulicami: Nowy świat - Ułańska - Bankowa - Al. Wolności - Częstochowska i Nowy świat, gdzie - na wysokości auli UAM - usytuowana będzie meta wyścigu. Przed wyścigiem finałowym organizatorzy, przy współpracy Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego, planują przeprowadzić wyścigi młodzieżowe - reprezentantów miejscowych szkół, mastersów i amatorów, a także licencjonowanych Orlików i Żaków.

Zgłoszenia uczestników tegorocznego "Hellena Tour" cały czas trwają. Wiadomo, że poza ekipami polskimi na trasę wyruszą też te z zagranicy, m.in. z Czech, Niemiec i Włoch, ale lista wciąż pozostaje otwarta.

Nie pozostaje nam nic innego, jak już teraz zachęcić wszystkich kaliszan do gorącego kibicowania uczestnikom tych widowiskowych i emocjonujących zmagań.

 

 

Inne portale:

Zaprzyjaźnione serwisy