Aktywny wypoczynek

Folwark Konny Hermanów

Nowe Miasto Nad Wartą

Bryllandia

Witaszyce

zobacz więcej dodaj obiekt

Statystyka

  • Wszytkich: 3949714
  • W tym roku: 500715
  • W tym miesiącu: 15641
  • Dziś: 3507
  • Online: 211

Linki

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Artysta w Muzeum: Joanna Bartel

 

Już w najbliższą sobotę, 21 marca od godz. 10.00 do 13.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego odbędzie się piąte spotkanie z cyklu "Artysta w Muzeum".

 

Ostatnie spotkanie z artystą w ramach warsztatów towarzyszących "II Wystawie Plastyków Gnieźnieńskich XX wieku" odbędzie się pod hasłem "Scenografia - urzeczywistnienie teatru wyobraźni" i poprowadzi je Joanna Bartel.


Warsztat rozpocznie się krótkim wprowadzeniem do zagadnienia tworzenia scenografii, w czasie którego zostaną wyjaśnione podstawowe pojęcia, zaprezentowani uznani twórców i ciekawe realizacje. Uczestnicy będą pracować w grupach nad koncepcją scenografii do wybranego tematu, warsztat zakończy prezentacja przygotowanych modeli.

Joanna Bartel
Mieszkała i uczyła się w Gnieźnie. W 2013 roku ukończyła Wydział Scenografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od pierwszego roku studiów była związana z grupą Fundacja Asocjacja 2006, z którą od strony scenograficznej współtworzyła widowiska oraz spektakle plenerowe. Współautorka scenografii i kostiumów do spektakli Polskiego Teatru Tańca. Uczestniczka wielu festiwali i wystaw zbiorowych. Współorganizatorka Międzywydziałowych Warsztatów "Architektour", a także festiwali i warsztatów artystycznych. Laureatka Nagrody Miasta Katowice za najlepszy dyplom w kategorii scenografia filmowa, przyznanej w ramach Festiwalu Nowej Scenografii. Od 2014 roku doktorantka na Wydziale Architektury i Wzornictwa UA w Poznaniu. (źródło: katalog II Wystawy Plastyków Gnieźnieńskich XX wieku)

Uczestnicy: młodzież, dorośli
Wstęp: bilet do muzeum (normalny 10 zł, ulgowy 7 zł)
Obowiązują zapisy: 61 426 46 41 w. 221/ marta.karalus-kuszczak@mppp.pl

Kalendarium spotkań:
27.03: Panel dyskusyjny

 

Inne portale:

Zaprzyjaźnione serwisy