Aktywny wypoczynek

Folwark Konny Hermanów

Nowe Miasto Nad Wartą

Bryllandia

Witaszyce

zobacz więcej dodaj obiekt

Statystyka

  • Wszytkich: 3600862
  • W tym roku: 151863
  • W tym miesiącu: 64461
  • Dziś: 2953
  • Online: 68

Linki

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Twardziele na starcie

Już po raz dziewiąty z własnymi słabościami i niskimi temperaturami mierzyć się będą uczestnicy Spływu Twardzieli im. Jana Pasia. Patronat nad imprezą objął prezydent Grzegorz Sapiński.

 

 

Ekstremalny spływ odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 marca.

- Już po raz dziewiąty sprawdzać będziemy swoją wytrzymałość i walczyć ze słabościami. Startujemy z okolic mostu kolejowego o godzinie 11:00. Odcinek około 4 km w wodzie o temperaturze 2-4 stopni Celsjusza najszybsi pokonają zapewne w nieco ponad godzinę - przewiduje prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Twardziele z pewnością odczuwać będą otaczające ich zimno. Mogą bowiem płynąć tylko w piankach, które nie izolują ciała od wody całkowicie. Z pewnością przyda się więc doping kibiców, o co proszą organizatorzy i władze miasta.

- To kolejna bardzo ciekawa impreza w naszym mieście. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do oglądania zmagań śmiałków i kibicowania im w walce nie tylko z lodowatymi wodami Prosny, ale też z własnymi słabościami - zachęca wiceprezydent Artur Kijewski.

Na kibiców tradycyjnie czeka też wiele innych atrakcji. Wszystkie zlokalizowane będą na mecie spływu, przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego.

- Będziemy mieli chociażby bryczkę, która wozić będzie kibiców. Tradycyjnie będą konkursy dla dzieci oraz wystawa sprzętu do nurkowania. Uczniowie biorący udział w zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury przygotowali też modele pływające - wylicza Bogdan Olejnik, komandor Kaliskiego Klubu Wodnego "Fala".

Chęć udziału w tegorocznym spływie wyraziło już sześćdziesiąt osób, co stanowi frekwencyjny rekord. Organizatorami imprezy są Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i Kaliski Klub Wodny "Fala" .

Jednocześnie informujemy, że 14 marca w godzinach 7:00-15:00 wyłączony z ruchu kołowego i parkowania będzie plac Wojciecha Bogusławskiego.

 

Inne portale:

Zaprzyjaźnione serwisy