Aktywny wypoczynek

Folwark Konny Hermanów

Nowe Miasto Nad Wartą

Bryllandia

Witaszyce

zobacz więcej dodaj obiekt

Statystyka

  • Wszytkich: 3521393
  • W tym roku: 72394
  • W tym miesiącu: 72394
  • Dziś: 2028
  • Online: 84

Linki

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Turniej Łuczniczy


Zapraszamy łuczników do Gniezna na VIII Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu, który odbędzie się w sobotę, 26 lipca 2014 roku o 13.oo. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12.00 w dniu turnieju.

 

Ogólne zasady rozgrywania Turnieju Łuczniczego o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu w ramach widowiska plenerowego Koronacja Królewska:
1. Turniej jest turniejem otwartym. Uczestnikiem/uczestniczką może być osoba, która ukończyła 16 lat i została zgłoszona jako uczestnik turnieju (osoby niepełnoletnie pod opieką osoby dorosłej).
2. W turnieju nie mogą startować zawodnicy, którzy wyczynowo trenują lub kiedykolwiek trenowali łucznictwo, jako dyscyplinę sportową. Turniej ma charakter rekreacyjny bez rozbudowanej struktury instytucjonalnej, dlatego sprawa przestrzegania tego punktu jest sprawą honorową samych uczestników.
3. Uczestnicy turnieju występują obowiązkowo w strojach historycznych (IX-XV w.).
4. Do turnieju dopuszczone będą łuki historyczne i tradycyjne, dobrze jeśli odwzorowane właściwie dla okresu średniowiecza. Wykluczone są wszelkie nowoczesne modyfikacje, ulepszenia, przyrządy celownicze itp. Tak łuk, jak i strzały (min. 3 szt.) stanowią własność łucznika - muszą być drewniane z grotem metalowym, a wszystkie ich elementy wykonane z materiałów naturalnych. W czasie trwania turnieju nie wolno zmieniać łuku.
5. Przebieg turnieju:
- uczestnicy strzelają według listy startowej powstałej w drodze losowania numeru startowego;
- każdy uczestnik strzela do odrębnej tarczy, strzelając trzykrotnie w każdej serii, do której się zakwalifikował;
- liczą się tylko te strzały, które utknęły we właściwej tarczy (punkty od 0 do 10 odczytuje sędzia pomocniczy, strzała na linii oceniana będzie na korzyść łucznika);
- w każdej serii odpadają łucznicy, którzy uzyskali najsłabsze rezultaty (o ilości odpadających informuje Sędzia Główny), np.: przy 10 uczestnikach odpada 1 najsłabszy wynik, przy 20 uczestnikach odpadają 2 najsłabsze wyniki, przy 30 uczestnikach 3 najsłabsze wyniki itd.;
- odległości turniejowe: 15m, 25m, 30m, 35m, 40m, 45m, 50m, 55m, 60m, 65m, 70 m. W turnieju wygrywa ten łucznik, który uzyska najlepszy wynik z największej odległości. W chwili nie rozstrzygnięcia Turnieju na odległości 70 m zarządzona zostanie seria dodatkowa trzech strzałów, i tak do skutku;
- uczestnik, który nie stawi się na wskazanym torze i nie odda 3 strzałów w czasie 2 minut (pomiar sędziego) zostaje wykluczony z turnieju.
6. Oddanie pierwszego strzału jest równoznaczne z akceptacją tego regulaminu. Wszelkie sprawy nieuregulowane niniejszym regulaminem wyjaśnia i rozstrzyga Sędzia Główny, którego decyzje mają charakter ostateczny.
7. Ufundowana przez Prezydenta Królewskiego Miasta Gniezna nagroda główna Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu jest równowartością sumy 3.500,- PLN. Trzykrotne zdobycie Złotego Trzosu zezwala łucznikowi na ponowne uczestnictwo w turnieju wyłącznie poza konkursem. Organizatorzy przewidują nagrody dodatkowe:
- łuk dla najlepiej strzelającej białogłowy
- wyróżnienia rzeczowe za najlepszy wynik na odległościach 15 m, 25 m, 30 m.


Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu zdobyli:
- w 2013 roku WALKOWSKI Przemysław z Poznania uzyskując odległość 70 m - 11 pkt.
- w 2012 roku WALKOWSKI Przemysław z Poznania uzyskując odległość 70 m - 6 pkt.
- w 2011 roku KRUPA Paweł z Międzyzdrojów uzyskując odległość 60 m - 2 pkt.
- w 2010 roku KRUPA Paweł z Międzyzdrojów uzyskując odległość 55 m - 1 pkt.
- w 2009 roku KRUPA Tadeusz z Międzyzdrojów uzyskując odległość 60 m - 7 pkt.
- w 2008 roku Milewski Dariusz z Otwocka uzyskując z odległość 55 m - 4 pkt.
- w 2007 roku Ceglewski Przemysław z Chełmna uzyskując z odległość 45 m - 3 pkt.

 

Inne portale:

Zaprzyjaźnione serwisy